125 LAT W OCHOTNICZEJ SŁUŻBIE PDF Drukuj Email
sobota, 10 maja 2014 21:36

W  dniu 4 maja obchodzimy  święto  Św. Floriana patrona strażaków w tym tez dniu w tym roku Jednostka OSP Górowo Iławeckie świętowała  jubileusz 125 – lecia jej utworzenia. W południe w Kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa zgromadzili się strażacy  z rodzinami ,zaproszeni  przez strażaków goście oraz wierni by uczestniczyć  w mszy świętej odprawionej w  intencji  jubilatów. Mszę w naszej intencji odprawił Ks. dziekan Józef Gawrylczyk Proboszcz. Na uroczystości jubileuszowe naszej OSP przybyli między innymi: Poseł na Sejm RP Miron Sycz, Starosta Bartoszycki Wojciech Prokocki, komendant Powiatowy PSP  mł . bryg Andrzej Harhaj, Dyrektor Biura Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Olsztynie Grzegorz Matczyński, Przewodniczący Komisji Historycznej ZW ZOSP RP w Olsztynie  Władysław  Maria Świeczkowski ,Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP w Bartoszycach dh. Jan Wójcik- Burmistrz Bisztynka  , Komendant Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim Jan Bałdyga ,Komendant Gminny OSP Dariusz Łazorko, Delegacja OSP Kamińsk i OSP Kandyty wraz z pocztem sztandarowym oraz wiele innych szacownych osób.  Na spotkaniu jubileuszowym w świetlicy Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem” wszystkich zgromadzonych powitał dh. Jacek Kostka Prezes Zarządu OSP – Burmistrz Miasta  po czym  strażacy i osoby wspierające zostały odznaczone medalami i odznakami.

I tak odznaczono:

• Złotym Znakiem Związku druha Zbigniewa Pacewicza jest to najwyższe odznaczenie strażackie.
  • Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa  odznaczono  druha Krzysztofa Szerszenia,
  • Brązowym  Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa odznaczono  druhów Damiana Skłodowskiego, Marka Wiśniewskiego, Andrzeja Molestaka, Mariusza Kuźniaka, Dariusza Romanika.
  • Medale Za Zasługi Dla Pożarnictwa otrzymali druhowie wspierający:  Władysław Mańko, Miron Sycz, Kazimierz Witkowski, Jacek Kostka, Jan Mordas.
  • Odznaką „Wzorowy Strażak” odznaczono dh. Bartłomieja Żuka , Krzysztofa Ciechanowicza, Michała Karpińskiego i Oskara Lugowskiego
  • Listy gratulacyjne do najbardziej aktywnych  członków   naszej OSP skierował Prezes  dh. Jacek Kostka które otrzymali: dh. Grzegorz Wilczyński, Damian Skłodowski, Marek Wiśniewski, Andrzej Molestak i Dariusz Romanik.

Do szacownych jubilatów życzenia skierował Prezes Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Olsztynie dh. Jacek Protas – Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Dh. Naczelnik Adam Ciosek przedstawił w formie multimedialnej historię naszej OSP po czym wszyscy zasiedli do wspólnego obiadu.

I Wiceprezes -Naczelnik OSP Górowo Iławeckie

Członek ZW ZOSP RP w Olsztynie

Adam Ciosek

Relację z uroczystości zamieściły także:

Strona internetowa ZW ZOSP RP w OLsztynie: http://www.zosprp.olsztyn.pl/news,147,507,

Gazeta Olsztyńska.: gorowoilaweckie.wm.pl/201547,125-lat-strazy-pozarnej-w-Gorowie-Ilaweckim.html#axzz31LmFL2J3

foto dh. Andrzej Molestak

Poprawiony: sobota, 04 października 2014 13:45