W imieniu redakcji internetowej strony Ochotniczej Straży Pożarnej w Górowie Iławeckim serdecznie witam Państwa na naszej stronie.
Powstała strona ma na celu przekazywanie jej czytelnikom jak największej ilości aktualnych informacji z działalności naszej jednostki.
Działalność straży pożarnej to nie tylko akcje polegające na bezpośrednim przeciwdziałaniu zaistniałym niebezpieczeństwom, ale przede wszystkim działalność prewencyjna w zakresie pożarowym. Dlatego mamy nadzieję, że lektura naszej strony nie tylko poinformuje Państwa o naszej działalności, ale także pomoże skutecznie zabezpieczyć siebie, swoją rodzinę i najbliższe otoczenie przed groźnymi następstwami pożaru.
Dziękujemy za odwiedziny i prosimy o Państwa opinie na temat naszej witryny.
Będą one zawsze mile widziane, a wszelkie wskazówki i uwagi pomogą nam w doskonaleniu strony internetowej.
Dodaj strone do ulubionychPodziel się tą stronąWyślij stronę mailemContact Us
Powrót na początek
Kamera termowizyjna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Adam Ciosek   
poniedziałek, 17 sierpnia 2015 18:09

Druhowie z Górowa  Iławeckiego po raz kolejny otrzymali dofinansowanie z WFOŚiGW w Olsztynie na zakup sprzętu, który ułatwi im pracę i zwiększy bezpieczeństwo samych ratowników. Strażacy jeszcze w sierpniu otrzymają kamerę termowizyjną.

                Jednostka w Górowie Iławeckim istnieje już od 126 lat i obecnie w swych szeregach skupia 35 strażaków. W miejscowej remizie stacjonują trzy samochody- lekki Lublin 3 służący do ratownictwa technicznego, a także dwa średnie wozy gaśnicze- Star244 i uterenowiony Mercedes Benz Atego 1429 AF. Ratownicy dysponują także specjalistycznym sprzętem wykorzystywanym m.in. w ratownictwie chemicznym i motopompę. Zakup ten był możliwy dzięki wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. W sierpniu ratownicy otrzymają kamerę termowizyjną. Koszt zakupu urządzenia oszacowano na 18 tys., z czego dotacja z Funduszu wyniesie 10 tys. zł. Resztę strażakom dołożą sponsorzy, w tym Lasy Państwowe. Umowę dofinansowania zakupu kamery podpisano 13 sierpnia w siedzibie WFOŚiGW w Olsztynie.

                - Potrzebujemy tego sprzętu jak ryba tlenu – mówi Adam Ciosek, Prezes Zarządu OSP w Górowie Iławeckim. – Wcześniej takie urządzenia musieliśmy pożyczać od strażaków z Bartoszyc. Zdarzało się, że na kamerę czekaliśmy nawet godzinę, a wiadomo, że w takich chwilach czas jest niezwykle cenny. Liczy się każda minuta, sekunda- dodaje.

                Druhowie ostatni raz pożyczonej kamery użyli wiosną tego roku, kiedy to doszło do zadymienia jednego z budynków w Górowie Iławeckim. Przy pomocy odpowiedniego sprzętu udało się zlokalizować źródło ognia i tym samym uniknąć niepotrzebnych strat. Teraz będą pracowali na własnym sprzęcie. Zanim jednak ratownicy zabiorą ze sobą kamerę na akcję to przejdą odpowiednie przeszkolenie.

                - Rocznie wyjeżdżamy do około 130 wydarzeń – mówi prezes Adam Ciosek. – Co prawda pożary stanowią tylko niewielki procent naszych wyjazdów, ale musimy być gotowi w każdej chwili na takie zdarzenia jak pożar, czy zadymienie. Mamy coraz lepszy sprzęt, który nie tylko usprawni naszą pracę, ale też poprawi bezpieczeństwo samych ratowników - dodaje.

                Kamery termowizyjne w tym roku otrzymają jeszcze: OSP Stare Juchy, OSP Górowo Iławeckie, OSP Jonkowo, OSP Lubawa i OSP Świątki. Inny sprzęt ratowniczy otrzyma jeszcze ponad 60 OSP w regionie. Zakup doposażenia będzie możliwy dzięki dotacji z WFOŚiGW w Olsztynie w ramach Działania 7. Zapobieganie nadzwyczajnym zagrożeniom środowiska, Poddziałanie 7.1 Wzmocnienie potencjału technicznego służb ratowniczych. Alokacja środków w tym konkursie wyniosła 300 tys. zł.

Poprawiony: sobota, 26 marca 2016 14:42
 

Dodaj komentarz

REGULAMIN FORUM
OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ

Serwis internetowy Ochotniczej Straży Pożarnej udostępnia swoim użytkownikom możliwość uczestniczenia w forum.
Celem niniejszego forum jest wolna wymiana myśli, uwag, komentarzy i opinii.
Korzystanie z forum ma charakter bezpłatny.
Użytkownik forum publikuje swoje komentarze i opinie wyłącznie na własną odpowiedzialność karną i cywilną.
Administrator nie przekazuje danych użytkowników forum (w tym adresu IP) innym osobom i instytucjom, chyba że dzieje się to na żądanie uprawnionych organów państwa. Administrator na stronie nie publikuje adresu IP oraz e-mail.
Administrator forum nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników na łamach forum.
Regulamin obowiązuje od momentu jego opublikowania. Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania postów bez wiedzy i zgody autora.
Zakładając wątek, dopisując się do istniejącego wątku, Użytkownik jest zobowiązany do przestrzegania poniższych zasad:
 • nie wolno publikować postów naruszających dobra osobiste lub wolność obywatelską, godzące w dobre obyczaje, normy moralne, poczucie estetyki i dobrego smaku, propagujących, popierających i/lub głoszących nietolerancję, przemoc, nienawiść czy dyskryminację na tle rasy, wyznania, orientacji seksualnej, płci itp.;
 • nie wolno używać wulgarnego słownictwa, również w formie skrótów;
 • nie wolno promować i propagować, jak również jakiekolwiek formie nawiązywać do środków odurzających lub do ich używania;
 • nie wolno formułować postów oszczerczych, napastliwych i obraźliwych;
 • nie wolno publikować treści obrażających osoby publiczne, zawierających informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby,
 • nie wolno publikować postów poruszających w dowolnej formie tematykę orientacji seksualnej oraz używających określeń związanych z czynnościami seksualnymi;
 • nie wolno publikować ilustracji i tekstów obscenicznych, o treści pornograficznej ani podawać linków do takich materiałów;
 • nie wolno atakować, grozić, ośmieszać, poniżać innych Użytkowników tego Forum;
 • nie wolno spamować;
 • nie wolno publikować treści zawierających przekazy reklamowe;

  Pamiętaj! Nikt w sieci nie jest anonimowy

  Zapraszamy


 • Kod antysapmowy
  Odśwież

  poniedziałek, 30. listopada 2020
  creative commmons logo word press logo word press logo
  www.gorowoilaweckie.osp.org.pl