Osiągnięcia OSP
Puchar Przechodni Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach PDF Drukuj Email
środa, 22 września 2010 07:46

Puchar Przechodni Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach za zajęcie I miejsca w przeglądzie operacyjno - technicznym jednostek OSP

Poprawiony: czwartek, 18 listopada 2010 08:58

Monografia Ochotniczej Straży Pożarnej w Górowie Iławeckim PDF Drukuj Email
wtorek, 21 września 2010 12:39

Przedstawia 120 letnią historię ludzi, którzy z narażeniem życia, w każdych warunkach , ochotniczo niosą pomoc drugiemu człowiekowi. Autorem I rozdziału jest zmarły w 1993r. dh Czesław Dzirba, wieloletni dyrektor Liceum Ogólnokształcącego, z zamiłowania historyk oraz wieloletni kronikarz górowskich strażaków. Wydana w formie broszurki w bardzo małym nakładzie w 1991r. monografia, zatytułowana ,,Stuletnie Dzieje Ochotniczej Straży Pożarnej (1889 - 1989) na Ziemi Górowskiej'', jego autorstwa została w całości przedrukowana i stanowi, jak już wspomniano, I rozdział w niniejszej publikacji.

Głównym celem powstałej monografii jest próba uratowania od zapomnienia działalności OSP w Górowie Iławeckim. Mamy też nadzieję, że będzie to kolejne źródło wiedzy o naszym pięknym mieście i jego okolicach.

Monografia stara się rzeczowo i obiektywnie ukazać przeszłe i teraźniejsze działania strażaków, którzy nie tylko biorą udział w akcjach ratowniczo - gaśniczych, ale są także aktywnymi społecznikami, działającymi na rzecz miasta i jego mieszkańców. Praca ich jest wymierna i dostrzegalna przez społeczeństwo Górowa Iławeckiego. Monografia została wydana przy wsparciu finansowym Warmińsko - Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Pragnę w tym miejscu złożyć szczególne podziękowania na okazaną pomoc na ręce Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego, Pana Jacka Protasa.

Dziękuję także Władzom Samorządowym Miasta Górowo Iławeckie za poparcie idei wydania niniejszej publikacji.

Górowscy Strażacy Ochotnicy są i będą zawsze wdzięczni za to, iż historia ich działalności, okraszona często potem i niebezpieczeństwami, nie ulegnie zapomnieniu, ale przyczyni się do dalszej integracji całej społeczności miasta.

Poprawiony: czwartek, 07 lipca 2011 10:46